Hometurkce 2018-03-11T11:21:33+00:00

Bunu biliyor muydunuz?

Somon (alabalık ve türleri) Japon’ların en sevdiği balık olup vazgeçemeyecekleri bir gıdadır. İçişleri Bakanlığı’nın yaptırdığı “Aile Araştırması” sonuçlarına göre alabalık çeşitleri kişi başına tüketilen deniz ürünlerinde birinci sırada.
Japonya yılda yaklaşık 500,000 ton alabalık ve somon balığı tüketir. Bu miktarın yaklaşık %60’ına karşılık gelen 300,000 ton somonu ise ithal eder. Geçen sene (2017) Japonlar tam 16 milyar ABD Doları değerinde balık ithal ettiler. Çiftlik somonlarında yüksek dozda kimyasal ilaç ve antibiyotik kullanılıyor. Bu kimyasallar balıkla beraber tüketicinin sistemine giriyor ve çeşitli sağlık riskleri içeriyor.

Japonlar somon balığı bulamayacaklar. Global üretimin büyük kısmı Çin, ABD gibi ülkeler tarafından alınıyor. Japonya’ya yiyecek somon balığı kalmama olasılığı var

Şirketimiz yüzde yüz ilaçsız, temiz, yüksek kalitede balıkçılık tesislerini dünyanın en ileri teknolojisini kullanarak Japonya’ya kuruyor. Emin ve sağlıklı gıdayı  güvenli bir şekilde tedarik etmeleri için dev bir yatırıma girişiyoruz.
Bu devrim RAS (Kapalı Devre Çiftlik Balıkçılığı) devrimi. 
RAS (閉鎖循環式陸上養殖)は魚を工業的に工場で育つ生産性が高い最先端の技術。今までの方法との主な違いは、魚を池や海面・内水面ではなく、環境に優しい状態で工場の中化学・薬を使用せず養殖する

Recent Posts

Contact Info

12345 West Street

Phone: 1.888.999-9876

Web: Visit Us Online